חלונות ראשי.jpg

חלונות ויטראז'

חלון ויטראז' יצירת אומנות מן הטבע

חלון ויטראז לבית

חלון ויטראז' יצירת אומנות מזכוכית

 

חלון ויטראז' איכותי בניחוח יוקרתי לבית או לבית הכנסת. שילוב של צבע ואור, את החלון מעצבים לפי תמונה שנבחר בשלב התכנון, הצבעים, השקיפות, מיקום וגודל יקבעו לפי צרכים וטעם אישי.

 • עיצוב, בנייה והרכבת חלונות ויטראז' לכל חלל

 • שילוב גוונים מיוחדים וסגנונות רבים על פי בקשת הלקוח

 • עבודה עם מעצבים ואדריכלים

בית זעיר, אופי ענק

 

אפילו בבתים הקטנים ביותר יכולים להיות חלונות ויטראז' מודרניים. צבעים בהירים יוסיפו אור ואופי לבית, וניתן לשלב בחלונות לוחות גיאומטריים ומודרניים. 

טווס מויטראז'.jpg
 • אם יש ילדים קטנים בבית, כדי למקם את חלון גבוה ורחוק מהישג ידם, כדי למנוע כתמי ידיים.

 • במשפחות מסורתיות או בבית הכנסת חלון ויטראז' עם מוטיבים מהיהדות יכול להיות מרומם, משלים ופשוט נפלא.

 • כדאי לדעת שחלון ויטראז מדוגמא מורכבת יותר, דוגמה בה נדרש פיסות זכוכית קטנות יותר ורבות יותר, החלון יהיה חזק יותר ומעט יקר יותר. כלומר: יותר פיסות זכוכית בויטראז' יותר חוזק ועמידות.

 • חלון ויטראז' יכול להיות כתוספת או במקום כל חלון קיים, בנוסף הוא יכול להיות משולב בדלתות, במחיצות, בתיקרות ועוד. חלון ויטראז' חיצוני יכול להיות מורכב מבפנים על חלון קיים.​

10.jpg

חלון ויטראז' בחדר שינה ליותר אינטימיות ורומנטיקה

חדר השינה הוא הכי אישי והכי מייצג את הטעם האישי, בחדר שינה יש תמיד הרגשה שמשהו התפספס..משהו חסר… מיטה ושתי שידות, ארון ושני חלונות -זה סטנדרטי. החלום הוא פינה אישית שבא יש כורסא נוחה, כוננית לספרים, שולחן קטן ומנורת שולחן שאתם אוהבים. 

אם גם אתם מרגישים שמשהו חסר שם, בחדר השינה שלכם, חלון ויטראז' יכול לתת את הטאצ' האישי שלכם, להיות תוספת בטעם אישי ואינטימי, תוספת שמשנה את כל האווירה, חלון ויטראז', מנורת שולחן מויטראז' , מנורת טיפאני או תמונה מוארת מויטראז' בחדר שינה ליותר אינטימיות, רומנטיקה, יוקרה, צבע ואור. 

חלון ויטראז בסטודיו.jpeg

חלונות ויטראז' כתם צבע מואר בחדר אמבטיה

 

חדר האמבטיה הפך להיות חדר של ממש בין חדרי הבית, הוא המצאה מודרנית של המאה העשרים ותולדה של הטכניקה המודרנית. הודות לבניה מהירה וזולה חדרי האמבטיה קיבלו תפקידים נוספים, לא רק שהם שוכללו יותר ויותר אלה שחדר האמבטיה נהיה אישי יותר ופחות מיועדים לכלל המשפחה. ישנם חדרי האמבטיה לילדים וחדר אמבטיה להורים, לאורחים…

הדבר העיקרי המשפיע על עיצוב חדר האמבטיה הוא הצבע, רוב חדרי האמבטיה מעוצבים בצבעים בהירים עד לבן, צבעים בהירים כמו שמנת, אפור בהיר, בז', חלב, שנהב אלה צבעים שקל יותר לשלב במראה הכללי והם קלים יותר לניקוי, אין כמו חלון ויטראז' צבעוני וקסום, חלון ויטראז' שהוא כתם צבע משלים, מחייה ומרענן את הצבעים הבהירים והמראה כולו בחדר האמבטיה.  

חלון ויטראז' יצירת אומנות מזכוכית

 

חלון ויטראז' איכותי בניחוח יוקרתי לבית או לבית הכנסת. שילוב של צבע ואור, את החלון מעצבים לפי תמונה שנבחר בשלב התכנון, הצבעים, השקיפות, מיקום וגודל יקבעו לפי צרכים וטעם אישי.

 • עיצוב, בנייה והרכבת חלונות ויטראז' לכל חלל

 • שילוב גוונים מיוחדים וסגנונות רבים על פי בקשת הלקוח

 • עבודה עם מעצבים ואדריכלים

חתול ויטראז על חלון בסלון.jpg

על מה צריך לחשוב לפני שמזמינים חלון ויטראז'?

 

לאחר שהחלטנו איזה סכום כספי באפשרותנו להקציב לרכישת חלון ויטראז', יש כמה נקודות עקרוניות לא פחות שיש לברר בכדי להגיע לשלב התכנון וההזמנה מוכנים.

 • קיימים הבדלים משמעותיים בצרכים האישיים ובסגנון הבית של כל משפחה, בית כנסת, אולם, או כל מקום שאליו רוצים להוסיף חלון ויטראז, יש צורך בהבנת הצרכים והרצונות של בעלי המקום.

 • בדרך כלל במקומות שיש בהם יותר פעילות ונמצאים בו הרבה שעות ביום, כמו המטבח ופינת האוכל, רצוי לעצב חלון מזכוכיות בצבעים בהירים, חצי שקופים.

20200714_184257.jpg
 • חלונות ויטראז' בצבעים כהים יותר יתנו תחושה יותר יוקרתית ו"כבדה" , צבעים רועשים כמו אדום, כחול וסגול יגנבו את ההצגה, צבעים בהירים ישמחו ויכניסו יותר אור.​

 • כדי לעשות חלון ויטראז' בבית אין צורך בשבירת קירות או הכנות מיוחדות, כמעט הכל מוכן וזה פשוט וקל!

 • חלונות ויטראז כתוספת לחלון קיים יכול להיות כשכבה נוספת של בידוד למניעת חדירת רעשים מבחוץ.

 • חלונות ויטראז' יכולים להיות פתרון מצויין להצללה וחסימת אור לפי הצורך למי שאין מקום להתקנת וילון או תריס.

חלון ויטראז.jpg

חלונות ויטראז' ותאורה לבית כנסת

 

עיצוב תאורת בתי כנסת עובר שינויים מהפכניים.

בניגוד לשנים קודמות שבהן נורות פלורוסנט או נורות הלוגן רבות העוצמה כיכבו בבית הכנסת והאלמנט העיצובי העיקרי היה ארון הקודש ומנורות בתיקרה, היום המגמה העיצובית הבולטת היא שימוש בתאורה מתוחכמת, כלומר מערכת של כמה מקורות אור בגוונים שונים.

הנטייה היום היא שימוש בתאורה רכה ואינטימית, אשר יוצרת אווירה, עניין וייחוד בבתי הכנסת. לכן, מלבד תאורה וחלונות פונקציונאליים יש לשים בבית הכנסת גם תאורה דקורטיבית להשגת האווירה הרצויה. חלון ויטראז' בבית הכנסת עם מוטיבים מהיהדות כמו: מנורה, מגן דוד, שבעת המינים, שתיים עשר השבטים ועוד, הוא פיתרון מצוין לתאורה רכה, צבעונית, משנה אווירה.

חלון ויטראז ירוק חום מאורך.jpg
חלון ויטראז' 1.jpg

ניצנים מודרניים

בחלק מהבתים העכשוויים יש עיצובי ויטראז' שונים, כגון: שושנים קטנים וכדומה בכניסה שלהם, עיצוב מיוחד מודרני הוא של הדפס גיאומטרי על דלת כניסה הכוללת כמות עצומה של זכוכית חשופה. עיצובי הזכוכית הצבעונית מעניקים פרטיות אך גם מאפשרים לאור לחדור.

חלונות ויטראז' בבתים מודרניים

 

הוויטראז' הוא צורת אומנות בת אלפי שנים הנמצאת כמעט בכל מקום, החל מכלי חרס מצריים ורומיים וכלה בכנסיות מימי הביניים ובמסגדים בכל רחבי העולם.

 

בעוד חלונות ויטראז' מקשטים באופן מסורתי בתי כנסת ומוסדות חשובים אחרים, אומנים עכשוויים כמו פרנק לויד רייט הוכיחו כי ניתן להשתמש בהם גם בבתים.

 

אין כמו שילוב בין אלמנטים עיצוביים היסטוריים למודרניים, וחלונות ויטראז' הם הדרך המושלמת לשלב מסורת בבית המודרני שלכם. 

20201207_194439.jpg
ויטראז לבתים פרטיים 2.jpg

שיקום החלונות

על מנת להפוך את ביתכם לעכשווי יותר ניתן לבצע עבודת שיקום איכותית אשר יכולה להפיח חיים בחלונות הזכוכית הצבעוניים הדהויים ביותר ולגרום להם להיראות טובים כמו חדשים. 

קיר ויטראז'

ניתן ליצור קיר זכוכית שלם במקום חלון ויטראז' אחד בעיצוב ובצבעים האהובים עליכם. קיר ויטראז' זה הוא התקנה אומנותית יותר מאשר חלון פונקציונלי ויש לו אמירה ייחודית.

ארט דקו מאופק

בעוד שעיצוב ארט דקו כזה הוא תחילת המאה ה-20 יותר מאשר אולטרה מודרני, בעלי בתים עכשוויים רבים מאמצים סוג זה של סגנון נסיגה בכניסה ובמקומות מפתיעים אחרים ברחבי הבית.

 

הגוונים הראשוניים הבהירים בחלונות אלה מוסיפים מגע צבע נכון תוך שהם מאפשרים לאור לזרום פנימה דרך הזכוכית השקופה.

בהשראת פרנק לויד רייט

הוויטראז' הפך לראשונה למודרני עם הסגנון הליניארי של האדריכל והמעצב פרנק לויד רייט.